Seeninfektsioon

Tupe seeninfektsioon on kõige sagedamini põhjustatud pärmseene Candida albicans’i poolt. See pärmseen esineb seedetraktis, suus, nahal ja on ka loomulik elanik paljude naiste tupes. Teatud, mitte täielikult lahtiseletatud oludes võib pärmseen hakata tupe keskkonnas vohama, põhjustades infektsioosseid kaebusi. Peaaegu pooled 25 aastased naised on kogenud vähemalt ühte tupeseene infektsiooni episoodi. Koos bakteriaalse vaginoosiga on tupeseene infektsioon üks tavalisemaid vaginaalse infektsiooni põhjustest. Tupe seeninfektsiooni tavapäraseim kaebus on rohke valge kohupiimataoline voolus ning sügelus genitaalide piirkonnas. Teised sagedased sümptomid on turse, punetus, valulikkus seksuaalvahekorra ajal, ärritus seespool- ja väljaspool häbememokki ning valulik urineerimine.

Tupe seeninfektsiooni teke on siiani enamasti ebaselge, kuid kandidiaasi kordumine näib sageli olevat seotud menstruaaltsükliga. Seeninfektsiooni on „kerge ravida, aga raske välja ravida“. Uusimad lähenemisviisid, mis korrigeerivad vaginaalset düsbioosi ja neutraliseerivad selliseid kahjulikke mikroobe nagu Candida albicans, on viimastel aastatel saanud kättesaadavaks. Need strateegiad sisaldavad happeliste geelide kasutamist, vaginaalsete laktobatsillide prebiootilist stimulatsiooni ja loomulikke anti-adhesiivseid strateegiaid, mis väldivad kahjulike mikroorganismide koloniseerumist meie keha pinnal. Looduslikel toodetel põhinevad anti-adhesiivsed strateegiad on Multi-Gyn tootesarja innovatiivne alus, et vältida ja ravida vaginaalseid infektsioone ning seotud ebamugavustunnet.

Ebanormaalne vaginaalne voolus

Ebanormaalne voolus on kõige sagedamini põhjustatud vaginaalse infektsiooni poolt, kuid võib olla tingitud ka tupe mitte-infektsioossest ärritusest (nt põhjustatud kitsastest pükstest, oklusioon sünteetilisest aluspesust või seebi kasutamisest intiimpiirkonnas). Bakteriaalne vaginoos ja kandidiaas on tavalisemad vaginaalsed infektsioonid. Kuigi need seisundid ei ole ravimeid nõudvad tõsised infektsioonid, võib naine tunda tugevat ebamugavustunnet nagu nt rohke või vastikult lõhnav voolus. Multi-Gyn tooted on suurepärane leevendus vaginaalsetele vaevustele.

Sügelus

Vaginaalne sügelus on väga sagedane ebamugavustunne, üks ebameeldiv kogemus, mis võib olla tingitud mitmetest teguritest. Üheks eriliseks vaginaalse sügeluse põhjuseks on seeninfektsioon. Nimetatud olukorras seostub see valge tükilise voolusega. Samuti on vahel raporteeritud sügelust BV sümptomina, kuid mitte nii sageli ja raskelt kui seeninfektsiooni puhul. Sügelus võib olla põhjustatud ka tupekuivusest või tuleneda ebaõigest intiimhügieenist. Intiimpesu protseduur pesuainete, seebi, desinfektsioonivahendite või lõhnastatud spreidega on loomuliku mikrobioota tuntud häirija. Tupesisene pesu võib samuti taandada vaginaalset limaskesta, mis võib viia tupekuivuse ja sügeluseni. Multi-Gyn tooted saavad leevendada sügelust kahjulike mikroobide neutraliseerimise ning tupe limaskesta niisutamise teel.

Vulviit ja vaginiit

Need on vulva (naise välimine genitaalne piirkond) ja tupe põletikud. Vaginiiti on sageli seotud ebanormaalse vooluse, sügeluse ja valuga. Põhjuseks on tavaliselt vaginaalsed infektsioonid nagu BV, kandidiaas või trihhomonoos, kuid see võib olla ka östrogeeni taseme languse tulemus ning seostuda tupekuivusega pärast menopausi. Vaginiidi väljakujunemise riskifaktoriteks on nt raseduse, anti-beebipillide kasutamise või menopausiga kaasnevad hormonaalsed muutused, seksuaalne aktiivsus, sugulisel teel levivad haigused, ravimid nagu antibiootikumid ja steroidid, mittekontrollitud diabeet, ebapiisav vaginaalne hügieen (sh seebi, pesuainete, vaginaalse deodorandi kasutamine) ning liibuvad riided.

Multi-Gyn tooted neutraliseerivad haigustekitajaid ja võivad ravida tupekuivust, optimeerides tupe niisutamist. Kuna need on vulviidi ja vaginiidi kõige tavalisemad põhjused, siis on Multi-Gyn tooted väga tõhusad põletikuliste vaginaalsete kaebuste vastu.