Intiimhügieen ja vaginaalsed infektsioonid

Enamus naisi teab, kuidas oma intiimpiirkonna eest hoolitseda. “Tupp puhastab ennast ise”, “ärge peske oma tuppe seebiga”, “kandke puuvillast pesu” ja “ pühkige alati eest taha suunas”. Korraliku hoolitsususega oma intiimpiirkonna eest saab vältida ebamugavustunnet, või nii arvatakse. On see tõesti nii?


Infektsioonide ja ebamugavustunde põhjus

Kaks kõige tavalisemat vaginaalset infektsiooni on bakteriaalne vaginoos ja seennakkus (tuntud ka kandidoosi ja tupeseenena). Kui te tunnete vaginaalset ebamugavustunnet, on põhjuseks harilikult üks nendest

Bakteriaalne vaginoos (BV) on põhjustatud kahjulike bakterite üleküllusest teie tupes. Selle infektsiooni sümptomiteks on tugev (kalale iseloomulik) lõhn ja vedel hallikas-valge voolus. Seeninfektsioon teiselt poolt on põhjustatud seenerakkude üleküllusest teie tupes või välisel intimpiirkonnal. Paks, valge (kohupiimataoline) voolus ja vaginaalne sügelus on selle kõige tavapärasemad sümptomid.

Mõlemad infektsioonid on üsna kahjutud, kuid võivad olla küllaltki ebameeldivad. Sümptomid lõpuks hajuvad, aga siiski võib see võtta aega. Õnneks need mõlemad infektsioonid on ravimite või enesehoolduse toodetega ravitavad. Rohkem infot vaginaalsete infektsioonide ravimise kohta võite leida siit.

Kuidas intiimhügieen võib aidata

Kuigi ei ole päris selge, mis täpselt põhjustab seene või bakterite ülekülluse teie tupes, on mõned tegurid, mis võivad mõjutada selle muutuse arengut. Intiimhügieen usutakse olevat üks neist. Siin on mõned nõuanded intiimhügieeniks:

  • Kui soovite puhastada oma välist intiimpiirkonda, siis piisab soojast veest. Värske enesetunde saamiseks võite kasutada õrna intiimpesuvahendit, nt looduslike koostisainetega toodet
  • Kuivatage kindlasti oma intiimpiirkond alati pärast duši all käimist, vanni või ujumist.
  • Kandke puuvillast pesu ja hoiduge stringide kandmisest
  • Proovige sügeluse korral mitte kratsida

Kas intiimhügieen ennetab vaginaalseid infektsioone?

Osadele naistest piisab korralikust intiimhügieenist, aga teistel areneb siiski infektsioon. Mittesobiv vaginaalhügieen võib tõsta vaginaalsete vaevuste riski, aga korrektne vaginaalhügieen ei väldi kahjuks kõiki probleeme, kuna enamus vaginaalsetest infektsioonidest on põhjustatud hügieeniga mitte seotud teguritega.


"Kaks levinumat vaginaalset infektsiooni on bakteriaalne vaginoos ja seeninfektsioon (tuntud ka kandidoosi või tupeseenena). Kui te tunnete vaginaalset ebamugavust, on tavaliselt kumbki neist selle põhjuseks"