Intiimhügieen – vähem on rohkem

Võib-olla olete kuulnud, et halb intiimhügieen võib põhjustada rohkem probleeme kui hügieeni puudumine. See võib kõlada liialdusena, kuid see on absoluutselt tõsi. Halvad hügieeniharjumused võivad kahjustada teie vaginaalset tervist, mistõttu tuleks teadvustada endale mõnesid peamisi intiimhügieeni põhimõtteid, et tagada hea hügieen.

Ei ole haruldane juhus, et naised kahjustavad enda intiimpiirkonna tervist lihtsalt mõeldes, et õige intiimhügieen põhineb reeglil: “mida rohkem, seda uhkem”. Tutvuge, miks vähem on rohkem, kui hakkate hoolt kandma oma intiimpiirkonna eest.


Keha kaitsemehhanismid

Inimese keha on loodud olema tasakaalus. Meie kogu keha on ühendatud, luues väga kompleksse mehhanismi, mis põhineb täpsel ja õrnal tasakaalu säilitamise printsiibil, et funktsioneerida tõhusalt ning püsida terve. Selle tõttu on vagiina võõrustajaks miljonitele bakteritele, kes elavad rahulikult ideaalses tasakaalus, põhjustamata probleeme.

Seda seni kuni heade ja halbade bakterite suhe on tasakaalus. Kui aga heade bakterite arv on vähenenud, siis halvad bakterid võtavad võimust ja hakkavad kontrollimatult paljunema. Halbade bakterite vohamine viib infektsioonini, nagu nt bakteriaalne vaginoos ning väljendub ebamugavate sümptomitena, sh ebatavaline või kalalõhnaline voolus, põletustunne, sügelus ja ärritus. Selleks, et infektsiooni peatada, peame protsessi ümber pöörama – vähendama halbade bakterite arvu ning stimuleerima heade bakterite kasvu.


"On oluline meeles pidada, et nahk, mis katab teie intiimpiirkonda on õhuke ja väga õrn. Igasugune karm kohtlemine nagu liigne pesemine, hõõrumine, hõõrdumine või tugevad pesuained võivad esile kutsuda ärritust ja infektsiooni. "


Kui räägime naha kaitserollist, siis on oluline mõista naha struktuuri ja kuidas see võib saada kahjustatud. Meie naha pealmine pind on kaetud kaitsebarjääriga. See barjäär on peamine “väravavaht”, mis kaitseb meie keha sisemust ärrituste ja infektsiooni eest.

Kaitsvat kihti võib kergesti kahjustada, kasutades tugevaid pesuvahendeid ja tavalist seepi. Need tooted eemaldavad nahalt kaitsekihi, jättes selle kaitsetuks ja avatuks. Seetõttu võib ebasobivate pesemistoodete kasutamine või enda liiga sagedane pesemine kahjustada naha kaitsekihti ja suurendada infektsiooni riski.


Mida “vähem on rohkem” täpsemalt tähendab?

On oluline endale teadvustada, et intiimpiirkonda kattev nahk on õhuke ja väga õrn. Igasugune karm kohtlemine nagu liigne pesemine, hõõrumine, hõõrdumine või tugevad pesuained võivad põhjustada ärritust ja infektsiooni. Peske ennast kord päevas kasutades vett või õrna, looduslikku intiimpesuvahendit, mis ei sisalda lõhnaineid või teisi potentsiaalselt ärritust tekitavaid koostisaineid.


Kuivatage intiimpiirkonda tupsutades õrnalt pehme ja puhta rätikuga. Ärge hõõruge! Kui tunnete vajadust ennast pesta rohkem kui kord päevas (eriti menstruatsiooni ajal, treeningujärgselt või rohkelt higistades), siis võite kasutada lõhnastamata intiimsalvrätikuid või lihtsalt pestes ennast ainult puhta veega.