Kas aurutamine ja loputamine on teie vagiinale hea?

Vaginaalne aurutamine ehk yoni massaaž ehk tupe massaaž on iidne terviserituaal, kus naine kükitab aurava vee kohal, mis sisaldab ravimtaimi nagu puju, rosmariini, koirohtu ja basiilikut. Aurutamine on puhastav ning energiat andev rituaal, mis peaks aitama naisel hormonaalset tasakaalu saavutada. Arstide poolt on tupe manuaalsele puhastamisele erinevaid arvamusi, sest tupp peaks olema võimeline ennast ise puhastama ning igasugune agressiivne puhastusrituaal võib teha rohkem halba kui head. Naiste poolt loetav Gwyneth Paltrow veebileht andis positiivset tagasisidet vagiina aurutamisele, kuid meid see ei veennud, sest:

Kas tupe aurutamine on riski väärt?

Me ei arva seda.

Aur on väga-väga kuum. Risk, et põletate enda häbememokad ja tupe on väga kõrge. See oleks väga valulik ning ebameeldiv ja võib viia erinevate probleemideni, näiteks põletada saanud kohas võib tekkida põletik. Samuti võib see tekitada auru valesti suunamise korral probleeme ka häbememokkadele, ülejäänud perineumile ehk lahklihale sh pärakule ja kusitile. See võib olla väga valulik kogemus ning viia tõsisemate probleemideni.

Tupe puhastamine auru abil võib kuivatada nahka ning häirida tupe loomulikku bakteriaalset tasakaalu. Tupe kuivus on ebamugav ja tupe mikrofloora tasakaalutus võib viia probleemideni nagu turse, sügelus ja ärritus ning isegi bakteriaalse vaginoosi või seenhaiguseni.

Väited, et see tasakaalustab hormoone näib ebatõenäoline. Hormoone ei toodeta tupes ega emakas ning ei ole tõenäoline, et aur jõuab munasarjadeni, kus hormoone toodetakse.

Väited, et see tasakaalustab hormoone näib ebatõenäoline. Hormoone ei toodeta tupes ega emakas ning ei ole tõenäoline, et aur jõuab munasarjadeni, kus hormoone toodetakse. Auru efektiivsus emaka puhastajana on samuti väga küsitav. Esiteks, aur, mis siseneb tuppe ei jõua tõenäoliselt emakasse. Teiseks ei tohiks emaka mikrofloora tasakaalu sekkuda ning kindlasti mitte seda puhastada.

Kas dušiga loputamine on parem variant?

Naised, kes kasutavad käeshoitavat dušiseadet häbemepiirkonna pesemiseks, võivad enda tuppe eneselegi märkamatult dušiga loputada. Tupe dušiga loputamine ei ole vajalik, sest tupp suudab ennast ise puhastada. Sellegipoolest on spetsiifilised olukorrad, kus võib kasuks tulla kasutada spetsiaalselt disainitud tupele mõeldud dušše.

Me ei soovita teil tupe jaoks mõeldud dušše kasutada igapäevaselt. Võite kasutada õrna, naturaalset duši peale menstruatsiooni või seksuaalvahekorda. Ei ole vajadust kasutada tupe dušiga loputamist sagedamini.

Hoolitsege enda vagiina eest kasutades naturaalset, õrna duši vedelikku ja ergonoomilist, kergesti kasutatava disainiga seadet nagu Multi-Gyn Vaginal Douche. Olge hoolikas iga kord kui sisestate oma tuppe midagi ning veenduge, et olete lõõgastunud ning tunnete ennast mugavalt enne kui seda teete.