Kas teate, mis määrab sobiva intiimhügieeni?

Tihti öeldakse, et halb hügieen on tegelikult halvem kui hügieeni puudumine. See ei ole liialdus – halvad hügieeniharjumused võivad olla intiimpiirkonna tasakaalu häirumise ja infektsiooni põhjuseks. Heitke pilk vastustele sobiva intiimhügieeni kohta sagedamini esitatud küsimustele.

Kui tihti ma peaks intiimpiirkonda pesema?
Intiimpiirkonna heaks terviseks on ideaalne pesta intiimpiirkonda leige vee või intiimpesuvahendiga üks kord päevas. Siiski võite kuumadel kuudel, menstruatsiooni ajal või peale treeningut tunda vajadust ennast pesta sagedamini. See on sobiv, kuni te kasutate keha mitmekordsel pesemisel puhast vett. Pidage meeles kuivatada oma intiimpiirkonda puhta ning kuiva rätikuga õrnalt tupsutades.

Millist seepi peaksin ma kasutama intiimpiirkonna pesemiseks?
Mitte kunagi ärge kasutage tavalist seepi. See on liiga agressiivne õrnale intiimpiirkonna nahale. Seep võib kahjustada naha kaitsebarjääri, avades ukse potentsiaalsetele infektsioonidele. Valige looduslik toode, mis ei sisalda seepi ega tugevaid pesuaineid, parfüüme, värv- ega säilitusaineid, või siis kasutage lihtsalt leiget vett.

Kas ma võin kasutada hügieeni säilitamiseks intiimsalvrätte?
Intiimsalvrätikud on ideaalne lahendus, kui olete väljaspool kodu, olgu see siis reisides, suvel, või kui higistate intensiivselt. Sellistel puhkudel võivad salvrätikud pakkuda teile vajalikku värskendust. Veenduge, et valitud salvrätid oleks loodud spetsiaalselt intiimpiirkonna jaoks ning et nad ei sisaldaks tugevaid kemikaale, lõhnaineid ega värve.

"Mitte kunagi ärge kasutage tavalist seepi. See on liiga agressiivne intiimpiirkonna õrnale nahale."


Kas puuvillane aluspesu on tõesti nii oluline?
Sünteetilised kangad ei lase nahal hingata. See aga suurendab higistamist ja kuumust intiimpiirkonnas, ning nagu te arvatavasti teate on pime, niiske, soe ja piisava õhuvahetuseta ala suurepäraseks pinnaseks mikroobidele. Liibuvate riiete, sh teksade, retuuside ja šortside kandmine tekitab hõõrdumist ning kahjustab naha kudesid. See annab mikroobidele võimaluse läbi naha kaitsekihi tungida ning põhjustada infektsiooni. Seetõttu on oluline piirata nimetatud riiete kandmist, jätta pitspesu erilisteks juhtudeks ning igapäevaselt kanda puuvillast aluspesu. Samuti on kasulik oma vaginaalse tervise hoidmiseks magada ilma aluspesuta. See aitab intiimpiirkonnal öösel “hingata” ning kosuda.

Miks ei soovita eksperdid kasutada värvilist ja lõhnastatud tualettpaberit?
Lõhna- ja värvained, mida kasutatakse tualettpaberitel (ja teistes toodetes nagu ihupiimad, vaginaalspreid, vannivahud), on levinud ärritajad, mis võivad põhjustada ebamugavustunnet, sh sügelus ja voolust. Seetõttu peaksite vältima eelpool nimetatud kemikaale sisaldavaid tooteid. Rääkides tualettpaberi kasutamise hügieenist, siis ärge iial pühkige tagant poolt ette poole – seda tehes kannate baktereid pärakust tuppe, tuues kaasa infektsiooni.

Kas ma võin kanda parfüümi oma intiimpiirkonda? Igal tupel on unikaalne lõhn ning see ei ole põhjus muretsemiseks. Muidugi, kui tunnete tugevat lõhna, siis võib see olla üsna piinlik. Parfüümide või tupe spreide kasutamine intiimpiirkonnas võib põhjustada ärritust ja selliseid sümptomeid nagu voolus, sügelus, põletus ning isegi lõhn.

Kui tihti peaksin ma vahetama pesukaitset?
Iga 3-4 tunni järel. Sama käib ka hügieenisidemete ja tampoonide kohta, kus ärrituse risk on isegi kõrgem, sest menstruaalverel on otsene kontakt nahaga.