Vaginaalhügieeni käsud ja keelud

Sobiv vaginaalhügieen võib muuta meie reproduktiivset tervist. See võib vähendada infektsioonide tekke riski, kiirendada taastumist ja vältida ebamugavaid sümptomeid nagu ärritus ja voolus. Heitke pilk olulisematele käskudele ja keeldudele vaginaalhügieenis.
JAH: peske oma intiimpiirkonda kord päevas.

See tähendab, et peaksite kasutama leiget vett või õrna, looduslikku intiimpesuvahendit kord päevas.

ÄRGE: kasutage seepi

Seep on kõrgelt leeliseline ja väga agressiivne õrnale, tundlikule intiimpiirkonna nahale. Valige alati looduslik intiimpesuvahend, mis ei sisalda seepi, lõhnaineid ega värvaineid.

JAH: kasutage intiimsalvrätikuid kui ei ole pesemisvõimalust.

Eriti menstruatsiooni ajal, kuumematel kuudel või reisides.

ÄRGE: kandke sünteetilist kitsast aluspesu

Sünteetiline materjal ei lase nahal hingata, mis viib temperatuuri ja niiskuseni tõusuni intiimpiirkonnas. Kitsad riided tekitavad hõõrdumist, mis võib põhjustada mikrolõhesid nahas. Selle kombinatsioon kuumuse ja niiskusega tekitab ideaalse keskkonna vaginaalse infektsiooni tekkeks. Valige looduslikest materjalidest aluspesu ning vältige kitsa aluspesu kandmist pikema aja vältel.

JAH: pühkige ennast eest poolt taha poole

Pühkides tagant poolt ette poole on väga lihtne kanda baktereid aanusest vagiinasse. Seega on oluline mitte kunagi seda reeglit rikkuda. Kasutage lõhnastamata ja värvitut tualettpaberit, et vältida ärritust.

ÄRGE: kasutage parfüümi või deodoranti, et muuta intiimpiirkond paremini lõhnavaks.

Iga vagiina on unikaalse lõhnaga ning kui ei ole probleemi, siis ei tohiks see halvasti lõhnata. Halb lõhn võib olla märk infektsioonist.

JAH: kasutage nahka rahustavat toodet peale intiimpiirkonna karvade eemaldamist.

Kui te otsustate raseerida või vahatada, siis kasutage depileerimiskreemi või midagi muud, hüdreerige oma nahka alati enne protseduuri ning kandke naha ärrituse vältimiseks piirkonnale ka looduslikku rahustavat toodet.

ÄRGE: kandke terve päeva vältel sama pesukaitset.

Pesukaitsed ei ole mõeldud kasutamiseks pika aja vältel. Sarnaselt sünteetilisele aluspesule takistavad pesukaitsed nahal hingamist ja ärritavad sellega teie nahka, tõstes infektsiooni riski. Sama kehtib ka hügieenisidemete ja tampoonide kohta, eriti kuna menstruaalveri on otseses kontaktis nahaga. Vahetage alati oma pesukaitseid, hügieenisidemeid ja tampoone iga 3 kuni 4 tunni järel ning enne magama minekut ja peale tõusmist.

JAH: tupsutage hõõrumise asemel.

Peale pesemist kasutage kuiva pehmet rätikut ja tupsutage on intiimpiirkonda õrnalt.

ÄRGE: kasutage tooteid, mis sisaldavad ärritajaid või allergeene.

See kehtib ihupiimade, spreide, vannivahtude jne kohta. Peaksite vältima tooteid, mis sisaldavad selliseid koostisaineid, sh pesuaineid, lõhnaineid, värvaineid, tugevaid kemikaale ja säilitusaineid.


"Sobiv vaginaalhügieen võib muuta meie reproduktiivset tervist. See võib vähendada infektsioonide tekke riski, kiirendada taastumist ja vältida ebamugavaid sümptomeid nagu ärritus ja voolus."