Kas tampoonid mõjuvad mu vagiinale halvasti?

Paljud naised otsustavad kasutada menstruatsiooni ajal tampoone. On lihtne aru saada, miks seda tehakse. Need on diskreetsed ja annavad võimaluse olla aktiivne ning teha igapäevaseid toiminguid päevade ajal. Sotsiaalmeedias on näidatud viimasel ajal palju huvi ülesse küsimuses, et kas tamoonide kasutamine on tervisele kahjulik. Loe edasi.

Kas tampoonid on ohutud?

Puuduvad uuringud või tõendid, mis näitaksid, et ainuüksi tampoonid ohustaksid naise tervist. Vahetades tampooni tihti ja hoolitsedes enda vaginaalpiirkonna hügieeni eest, aitab vältida tavapäraseid tupega seotud probleeme.

Tampoonid on valmistatud tavaliselt kombineerides puuvilla ja viskoosi plastiku ja teiste sünteetiliste materjalide ja kemikaalidega, et suurendada imavust. Samuti nagu teiste toodetegagi võiksite valida toote, mis on orgaaniline: pleegitamata puuvilla tampoone või valima keskkonnasõbraliku variandi nagu näiteks korduvkasutatav menstruaal topsike.

Kui tihti peaksin tampoone vahetama?

Tupp puhastab ennast ise väga tõhusalt. Terve vagiina säilitab mikroorganismide ökosüsteemi ja vedelikud, mis reguleerivad pH-d ja hoiavad seda tasemel, mis pidurdab ohtlike bakterite kasvu. .

Menstruatsiooni ajal toodab teie keha tavapäraseid tupe vedelikke ja häid baktereid edasi, et hoida teid tervena. Tampoonid on disainitud vedelikke väga imavateks ja sel hetkel kui ta imeb menstruaalvedelikku, siis imab ta endasse ka head bakterid ja vedelikud. See võib aeglustada tupe võimet end puhastada ning reguleerida pH-taset, mis omakorda võib viia ärrituse ja võimaliku infektsioonini.

Veenduge, et vahetate enda tampooni iga 3-4 tunni järel, enne magama minemist ja nii-pea kui ärkate.

Valige oma mentsuaaltsüklile sobiva imavustasemega tampoon.

On oluline valida tampoon, mis on sobilik teie voolusele. Kasutades tampooni, mis on liiga imav ning jättes selle liiga kauaks tuppe, tekitab see bakteritele võimaluse hakata vohama. Kui märkate muutusi enda tavapärase vooluse värvis, tekstuuris või lõhnas, siis lõpetage tampoonide kasutamine koheselt. Ärge kunagi kasutage tampooni, et imada tupe voolust, sest see teeb probleemi hullemaks ning võib tekitada infektsiooni.

Hea vaginaalhügieen on väga oluline menstruatsiooni ajal. Võite leida, et õrn vaginaalpiirkonna pesu või dušš on menstruatsiooni ajal abiks. Veenduge, et hoidute lõhnastatud või leeliselistest seebitoodetest, mis võivad häirida teie õrnalt happelist tupe pH-taset. Peske õrnalt oma intiimpiirkonda, vahetage tampooni sagedasti - see aitab teil vältida sageli esinevaid vagiinaga seotud probleeme.

Mis on toksilise šoki sündroom?

1980. aastatel oli tampoonide kasutamisest tekkinud toksilise šoki sündroomi (TSS) tõttu suur mure. Sellest ajast peale on tootjad parandanud enda tooteid ning teadvustanud inimesi rohkem TSS-st. Õnneks on TSS harva esinev.

TSS on põhjustatud Staphylococcus aureuse bakteri (Staph) ja Streptococcus pyogenese (Strep) bakteri kiirest paljunemisest ja pääsemisest vereringesse. Enamikel inimestest tekivad antikehad, mis kaitsevad neid toksiinide eest, kuid harvadel juhtudel võib TSS siiski esineda.

Kas tampoonid põhjustavad toksilist šokki?

On oluline märkida, et tampoonid ei põhjusta TSS-i, kuid need suurendavad selle tekkimise riski. Täpne seos tampoonide kasutamise ja TSS-i vahel pole selge, kuid liiga imava tampooni kauaks tuppe jätmine on üks väljapakutud riskiteguritest. Lisaks tampooni kasutamisele on TSS-i teket seostatud ka naha haavandite, operatsiooni või sünnitamise, haava õmblemise materjalide, rasestumisvastaste käsnadega, mis on jäetud tuppe liiga kauaks.

TSS-i sümptomid sarnanevad väga gripile ja ei ole lihtsasti äratuntav. See võib alata äkitselt. Kui kasutate tampoone ning teil on tekkinud kahtlus, et teil võib esineda antud infektsioon, siis kontakteeruga koheselt oma arstiga.