Kõik, mida te peaksite teadma bakteriaalsest vaginoosist!

Olete te kunagi tundnud imelikku lõhna oma intiimpiirkonnast. Tugev, isegi kala meenutav lõhn, mis jätab teile ebamugava tunde? See võib olla tingitud bakteriaalse tasakaalu häirumisest, mis on tuntud ka bakteriaalse vaginoosina (BV).

Mis põhjustab bakteriaalset vaginoosi?

Bakteriaalne vaginoos tuleneb bakterite üleküllusest teie tupes. Normaalselt domineerivad tupe bakterite hulgas tervislikud laktobatsillid. BV arenedes saavad teised, mittesoovitud bakterid ülekülluse laktobatsillide üle.

Selle ülekülluse täpne põhjus ei ole teada, aga on mõned tegurid, mis võivad tõsta seda riski, nt seksuaalne aktiivsus. Siiski on oluline märkida, et BV võib esineda ka seksuaalse aktiivsuse puudumisel. Seetõttu ei vaadelda bakteriaalset vaginoosi suguhaigusena.

Sümptomid

Alljärgnevad sümptomid võivad viidata bakteriaalsele vaginoosile:

  • Vastik, kalale iseloomulik lõhn (mis võib intensiivistuda pärast vahekorda)
  • Vedel, hallikas-valge tupevoolus

"Sellise ülekülluse täpne põhjus on teadmata, aga on mõned tegurid, nagu nt seksuaalselt aktiivne olemine, mis võivad tõsta seda riski."


Kõike BVKuidas ma saan ravida bakteriaalset vaginoosi?

Paljudele naistele on bakteriaalne vaginoos ohutu, kuid see võib olla küllaltki ebamugav. Ravi on harilikult suunatud sümptomite leevendamisele. Bakteriaalse vaginoosi levinumaks raviks on antibiootikumid. Neid kirjutatakse välja kas tablettidena suu kaudu sissevõtmiseks või toodetena vaginaalseks kasutamiseks. Enamusele naistest on selline ravi tõhus, aga võib ka põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus ja oksendamine. Alkoholi tarbimine antibiootikumide kasutamise ajal võib oluliselt suurendada kõrvaltoimeid.

Teiseks tavapäraseks raviks on apteekides või tervisepoodides saadavate enesehooldustoodete kasutamine. Enamus nendest toodetest toimivad vaginaalse pH taseme taastamise abil. Olge alati kindlad, et kasutate looduslikke tooteid, mis ravivad teie bakteriaalset vaginoosi ning taastavad teie vaginaalset floorat, aidates vältida edaspidiseid infektsioone.

Bakteriaalne vaginoos raseduse ajal

Raseduse ajal võib bakteriaalne vaginoos mõnel juhul tõsta selliste komplikatsioonide riski nagu enneaegne sünnitus või nurisünnitus. Kui olete rase ja teil on bakteriaalsele vaginoosile omased sümptomid, võtke ühendust oma arstiga.

Lugege rohkem bakteriaalsest vaginoosist