Tupeseen raseduse ajal

Ei ole haruldane, et naised kogevad raseduse ajal tunduvalt rohkem vaginaalseid vaevusi, kui ei iialgi varem või hiljem. Muutused, mida meie keha läbi teeb loote arenedes ja kasvades ning rinnaga toitmise ajal, on peamiselt reguleeritud hormoonaalsest tasemest ning omab mõju meie igale elu aspektile.

Iiveldus, kaalutõus ja unustamine on laialt levinud teema tulevaste emade seas, aga vaid vähesed mainivad, et raseduse aja tegelik probleem võib olla tupeseen, piirates õnnelike tulevaste vanemate juba niigi segipaisatud armuelu. Kuigi tupeseen võib olla tõsine, korduv ning tüütu, siis ei ole see tavaliselt riskiks ei emale ega ka beebile. Kui teil on seeninfektsioon sünnitama hakates, siis on võimalus, et see kandub lapsele ja tema suus areneb infektsioon.

Kui olete rase ja kogete sümptomeid nagu ebatavaline voolus, sügelus ja ärritus, siis peaksite kontakteeruma oma arsti või ämmaemandaga, kes uurib teie juhtumit ning kirjutab välja sobiva ravi. Raseduse ajal võite turvaliselt kasutada enamikke levinumaid retsepti- ja käsimüügi antimükootikume.

Millised on tupe seeninfektsiooni sümptomid?

Tupeseene sümptomid on:

  • paks valge eritis, mis sarnaneb kohupiimale
  • sügelus ja ärritus vaginaalpiirkonnas
  • punetus ja põletustunne urineerimisel

Mõned nendest sümptomitest võivad ilmneda ka teiste seisundite puhul, sh bakteriaalse vaginoosi või suguhaiguse korral. Kuna need seisundid võivad omada tõsiseid tagajärgi nii emale kui ka lapsele, siis on oluline kontakteeruda arsti või ämmaemadaga, et sümptomeid arutada.

Tupe seeninfektsiooni kordumine raseduse ajal

Mõnikord kogevad rasedad naised vaatamata määratud ravile ja tingituna hormonaalse taseme muutustest kandioosi uuesti ja uuesti. Candida albicans on mikroorganism, kes on suures osas vastutav tupeseene tekkimise eest ja võib mõnel juhul muutuda isegi resistentseks antimükootikumidega ravile.

Prebiootiline ravi pakub mõningast tuge vaginaalsele floorale, aga enamikel juhtudel ei suuda ise infektsiooni endaga võidelda. Kui leiate end sellises situatsioonis, siis on sümptomite leevendamine ainus, mida veel teha saate kuni raseduse lõppemiseni ning sellega kaasneva hormoonide normaliseerumiseni. Seda saab teha kasutades käsimüügis olevaid spreisid või geele, mis jahutavad nahka ning peatavad sügeluse ning põletustunde. Siiski, kõik rasedused on erinevad ning enne, kui otsustate iniimpiirkonnas kasutada mistahes tootet, peaksite konsulteerima spetsialistiga.


"Kui olete rase ja kogete sümptomeid nagu ebatavaline voolus, sügelus ja ärritus, siis peaksite kontakteeruma arstiga või ämmaemandaga, kes vaatab teid üle ning määrab sobiva ravi."