Multi-Gyn spetsialistidele: meditsiiniline taust

Meie kehas ja keha peal resideeruvate mikroorganismide hulk ületab tunduvalt meie “isiklike” inimrakkude hulka. Uusimad teadmised näitavad, et meie miroobide kogukonnad on väga individuaalsed, nagu sõrmejälg. Me ei saa elada ilma nendeta, kuna nad hoolitsevad mõnede väga oluliste funktsioonide eest meie seedetraktis ning tagavad happelisuse nahal ja tupes. Ideaalselt me elame oma mikrobiootaga harmoonias. Selle ökosüsteemi tasakaal hoiab kahjulikud bakterid kontrolli all.

Tupes olevad kasulikud bakterid on piimhapet tootvad laktobatsillid, mis hoiavad kontrolli all enamusi mittesoovitud baktereid ja teisi mikroorganisme, nagu pärmseened. Tupe mikrofloora tasakaalu häirumine on sageli märgata muutunud vooluse näol ning selliste sümptomitega nagu sügelus, ebameeldiv lõhn või põletustunne. Rohkem on tuntud anaeroobsete bakterite ülekülluse seisund, mida nimetatakse bakteriaalseks vaginoosiks (BV) ja millega kaasneb nende bakterite poolt toodetud amiinidest põhjustatud kala lõhn. (Pinkster 1998). Tasakaalu häirumise välised faktorid on hügieen ja seksuaalvahekord. Vahekorra järgselt tõuseb tupe pH tunduvalt - happelisest kuni nõrgalt aluseliseni. (Tevi-Benissan 1997). Sellises aluselises keskkonnas BV floora – mis on edukas kõrgenenud pH korral – võib plahvatuslikult suureneda, saavutades kasvu tipu umbes 36 tundi pärast spermast tingitud ‘’aluselist šokki’’.

Tupe mikrobioota kooslus on väga dünaamiline ja muutused on vastuseks hormonaalsele kõikumisele ning välistele tingimustele nagu seksuaalne aktiivsus ja vaginaalne hügieen. Düsbioosi korral on kasulikud piimhappepakterid arvuliselt ületatud kahjulike mikroobide nagu BV floora või seenrakkude poolt. Sellise düsbioosiga kaasneb sageli vaginaalne ebamugavustunne nagu sügelus, ebameeldiv lõhn, muutunud voolus ja valu. Nii bakteriaalse vaginoosi kui tupeseene probleemide standardne meditsiiniline ravi on antimikroobsete retseptiravimitega. Antibiootikumid ja antimükootikumid võivad siiski tõsiselt toimida mikrobioota kooslusele ja häirida ka kasulikke mikroorganisme. Lisaks on sellised strateegiad sageli tõhusad ainult lühiajaliselt, kuna raporteeritud on väga kõrge infektsiooni kordumise sagedus nii BV ravimisel metronidasooliga kui ka kandidiaasi ravimisel antimükootikumidega (nt klotrimasooliga). Viimastel aastatel on saanud kättesaadavaks uued vaginaalset düsbioosi korrigeerivad lähenemisviisid. Need strateegiad sisaldavad happeliste geelide kasutamist, vaginaalsete laktobatsillide prebiootilist stimulatsiooni ja looduslikku anti-adhesiivset strateegiat, mis ennetab kahjulike mikroorganismide koloniseerumist meie keha pindadele. Looduslikel ainetel põhinevad anti-adhesiivsed strateegiad on Multi-Gyn tootesarja innovatiivne patenteeritud alus ning kombineerituna teiste funktsionaalsete koostisainetega nagu hape ja prebiootilised koostisained ennetab ja ravib vaginaalseid infektsioone ning nendega seotud ebamugavustunnet.

Rohkem erialast informatsiooni: