Kas trenn võib põhjustada vaginaalset valu?

Me kõik teame, et treening on oluline üldisele tervisele ning kas pole mitte irooniline, et treenimine võib põhjustada vaginaalseid ebamugavusi? Treening võib luua tingimused, mis võivad ärritada vagiinat ning luua halbadele bakterite võimaluse vohada. Kui tunnete treeningu ajal või peale treeningut tupes valu, siis ärge muretsege. Mõned väikesed muutused võivad luua suure erinevuse. Ärge laske vaginaalsel valul ja ärritusel teid treeningust eemale hoida!

Mis on sagedased treeninguga seotud vaginaalse valu põhjused?

Paljud meist on tuttavad ebamugavustega nagu hõõrdumine, surve ja niiskus, mida treening võib esile kutsuda, kuid tihtipeale vaatame me mööda sellest, et see mõjutab ka vaginaaltervist. Üldine valu vagiina piirkonnas, punetus, turse ja sügelus on sagedased tupega seotud ärritused, mida võib seostada treeningutega.

Eelnevalt nimetatud probleeme võib põhjustada liiga liibuvate, halvasti istuvate või sünteetilisest materjalist riiete kandmine, mis lukustab higi ja niiskuse ja võib põhjustada vaginaalset valu. Kui tegelete aeroobika, jooksmise, sörkimise, rattasõidu või spinninguga, siis võib riietus avaldada survet ning hõõrduda vastu häbememokkasid. See põhjustab hõõrdumist, mis võib kahjustada ja ärritada intiimpiirkonna õrna nahka.

Võite märgata tupe vooluse suurenemist treeningu ajal. See on normaalne, eriti kui kasutate ratast ja higistate rohkelt. Paljud naised eritavad treenides palju higi intiimpiirkonnas. Kui riie ei ole hingav, siis koguneb niiskus, mis teeb ärrituse hullemaks, luues ideaalsed tingimused tupe infektsiooniks.

Tupeseen armastab sooja ja niisket keskkonda. Kui teil esineb sügelus intiimpiirkonnas, voolus on valge ning näeb välja nagu kodujuust, siis on teil tõenäoliselt tupeseen. Teised mikroobsed infektsioonid, nt bakteriaalne vaginoos, ilmnevad sümptomitega nagu hallikas ning halvalõhnaline voolus. Kui tunnete ära sümptomid, siis tegutsege kiiresti - neid on lihtne enesehoolduse toodetega ravida.

Mõnede lihtsate muutuste ja tähelepanuga intiimhügieenile võite vältida enamikke kui mitte kõiki eelpool nimetatud vaginaalseid terviseprobleeme.

Viige ellu need lihtsad muutused, et vältida valu vaginaalpiirkonnas peale treeningut ja selle ajal.

Kandke treeningu jaoks sobivat riietust. Vaadake läbi kogu treeningu riided. Sünteetilised ja liibuvad retuusid võivad olla teie eelistus, kuid paljud neist riietest ei ole tehtud hingavast materjalist ning võivad põhjustada hõõrdumist. Vältige stringide kasutamist ning eelistage puuvillast aluspesu. Valima peaks avaramad trenniriided, mis on tehtud looduslikest materjalidest, lubavad niiskusel läbi imbuda ning aurustuda. Kui soovite kindlasti liibuvaid riideid, siis valige puuvillased või mõnest teisest hingavast kangast riideid.

Hoidke end puhtana! Kui võimalik, siis käige kohe peale treeningut pesemas. Kui see pole võimalik, siis peske vähemalt enda intiimpiirkond ära ning vahetage higised trenniriided puhaste riiete vastu. Praktiseerige head vaginaalhügieeni igal ajal.

Kandke peale kaitsev kreem või palsam, et vältida hõõrdumisest tingitud kipitust intiimpiirkonnas. Talkpuuder ei ole enam soovitatav. Õhuke kiht nahka pehmendavat kreemi nagu nt. vaseliini on parem mõte. Kandke see peale enne treeningut. Peale treeningut kasutage Multi-Gyn kompressi, et pakkuda kohest jahutavat toimet välisele intiimpiirkonnale.

Proovige midagi erinevat: rattaga sõitmine avaldab survet teie häbememokkadele nii et miks mitte proovida olukorra paranemise ajaks mingit uut tegevust.

Ärge ignoreerige sümptomeid: mõningane sügelus ja ärritus vaginaalpiirkonnas peale suurt trenni ei ole ebatavaline. Kui püsib, siis ärge oodake selle möödumist ise. Teil võib olla infektsioon.