Kas liibuvad teksased põhjustavad tupe infektsioone?

Need on paljude erinevas vanuses naiste lemmik moeesemed. Nad sobituvad suurepäraselt ning näevad head välja - miks ei peaks neid kandma iga päev? Uskuge või mitte, kuid liibuvad teksad võivad põhjustada ebamugavusi intiimpiirkonnas ning põhjustada bakterite vohamist. Lugege täpsemalt miks.

Ärge kandke liibuvaid teksasid igapäevaselt.

Ei ole hea mõte kanda liibuvaid teksaseid iga päev. Ümber ja sünteetilisel riided nagu liibuvad teksad takistavad õhuringlust intiimpiirkonnas, sulgedes kuumuse ja niiskuse tupe piirkonda. Samuti võivad nad avaldada survet, hõõruda ning kuumutada seda piirkonda. See mõjude kooslus loob ideaalse keskkonna intiimpiirkonna ja mikroobidega seotud probleemide tekkimisele.

Vältige hõõrdumisest tingitud marrastusi!

Kõige tõenöolisem vaginaalne vaevus, mida tunnete liibuvaid teksasid ja liibuvat sünteetilist aluspesu kandes on ärritus, mis on põhjustatud kanga hõõrdumisest häbeme vastu. Punetus, paistetus, torkimine ja sügelus on tavapärasted hõõrdumisega seotud ärritused. Need ärritused võivad olla väga ebamugavad. Ärge kandke liibuvaid riideesemeid igapäevaselt ning vältige sünteetilisi kangaid, mis ei lase nahal hingata.

Tehke aluspesu suhtes tarku valikuid

Naised valivad tihti sünteetilise aluspesu või stringid liibuvate teksade alla, sest nad hoiavad ilusti ümber keha. Puuvill või mõni muu looduslik kangas on parim valik igapäevaseks kasutamiseks, sest need lubavad nahal hingata ning koguvad tõenäoliselt vähem niiskust. Stringid võivad põhjustada intiimpiirkonnas sügelust, ärritust ja põletustunnet. Samuti suurendavad nad riski kanda baktereid pärakust tuppe, sest stringid puutuvad mõlema piirkonnaga kokku ning tõenäoliselt liiguvad liibuvate riiete nt. liibuvate teksade all.

Lihtsalt lubage oma tupel hingata…

Liibuvad teksased jätavad teie intiimiirkonna umbseks. On oluline, et lubaksite õhul ringelda enda häbeme piirkonnas. Teie intiimpiirkond peaks olema võimeline ‘’hingama’’, et vältida kuumuse ja niiskuse lukustumist intiimpiirkonda. Seened ja bakterid hakkavad kuumas ja niiskes keskkonnas vohama, nii et ärge andke neile selleks võimalust! Kandke naturaalseid kangaid ja kui olete terve päeva kandnud liibuvaid teksaseid, siis koju jõudes vahetage nad avaramate pükste vastu välja. Ärge kandke liibuvaid riideid igapäevaselt!

Austage bakterite looduslikku tasakaalu

Tupe mikrofloora tasakaal on äärmiselt oluline tupe tervise juures. Loomulik pH tase on õrnalt happeline ning aitab peatada halbade bakterite paljunemist. Kui mikrofloora on häirunud, siis tupes olevad halvad bakterid hakkava paljunema ning ilmnevad ebamugavused nagu sügelus, halb hais ja ebatavaline voolus. See võib viia seene või bakteriaalse vaginoosi tekkeni. Sünteetilise kangaste ning liibuvate pükste kandmine ei luba õhul ringelda ja põhjustab hõõrdumist ja kuumust häbeme piirkonnas. Selline keskkond aitab halbadel bakteritel paljuneda. Kuigi liibuvad teksad ja aluspesu ei tekita otseselt tupe mikroobseid probleeme, siis võivad nad olemasolevat probleemi suurendada ning luua teisi valulikke ebameeldivusi, mis võivad edasi areneda kui neid ei ravita. Olge oma intiimpiirkonna tervise suhtes väga tähelepanelik, valige naturaalsest materjalist aluspesu, mis lubaks nahal hingata ning kasutage õrnu seebivabasid pesugeele.

Liibuvate teksade kandmine aeg-ajalt ei tee halba. Liibuvad riided, mis on tehtud puuvillast on parem valik kui sünteetiline kangas. Veenduge, et kannaksite puuvillast aluspesu ning ärge kandke liibuvaid teksaseid igapäevaselt. Kui teil esineb peale teksade kandmist tupega seotud vaevusi, siis Multi-Gyn ActiGel võib anda teil kohest leevendust ning aidata taastada tupe mikrofloora tasakaalu.