Vaginaalne ärritus avaldub tavaliselt naha sügeluse, kipituse, põletus- või kõrvetustundena tupe ümbruses. Sügelusest tingitud ebamugavust saab iseloomustada kergest kuni raskeni. Saage rohkem teada vaginaalsest sügelusest ja kuidas seda ebamugavustunnet leevendada.
Vaginaalsel sügelusel on mitmeid põhjuseid, sealhulgas:
Vaginaalse sügeluse ravi sõltub peamisest tekkepõhjusest ja tavaliselt kaob kohe peale põhjuse kõrvaldamist.
Seeninfektsiooni on võimalik kergesti ravida antimükootikumidega, kuid nende mõju ei takista seennakkuse kordumist. Looduslikud tooted, antimükootikumidega lähenemisviisi asemel, pakuvad pikemaajalisemat lahendust, sest nad tasakaalustavad tupe mikrofloorat, aitavad tagasi tõrjuda seeninfektsiooni ja neid saab kasutada tupeseene vältimiseks. Kui teil on menopaus, siis konsulteerige oma arstiga, et leida sobivaim ravi nende ja teiste sümptomite leevendamiseks.
Ärritusest tingitud sügelus kaob tavaliselt ise mõne aja möödudes. Selleks, et kiirendada paranemist, kasutage ärritunud piirkonnal looduslikku rahustavat toodet. Kui ärritus tekib peale kosmeetikatoote kasutamist, siis loputage piirkonda võimalikult kiiresti, et eemaldada toote jäägid nahalt ning vähendada selle mõju. Kui kahtlustate, et ärritus võib olla tingitud pesupesemisvahendist või pesupehmendajast, siis asendage need tooted hüpoallergiliste toodete vastu.
Kuni sügelus lõpeb, vältige ärritunud piirkonna kratsimist, et nahk saaks taastuda. Võite kasutada ka külma kompressi, et pakkuda nahale ajutist leevendust ning rahustada nahka.
Kui ärritus ei muutu mõne päeva jooksul kergemaks, ebamugavustunne on tugev või tuleb tagasi peale ravi, siis pöörduge kindlasti arsti poole.
Vaginaalse sügeluse vältimiseks on mõned harjumused, mida võiksite omaks võtta: