Suurenenud tupevoolus - peaksin ma muretsema?

Olete täheldanud muutusi oma vaginaalses tervises? Või olete alati mõelnud, kas teil on suurenenud tupevoolus? Lugege edasi, et teada saada, mis on voolus, mida see teeb ja mida see ütleb teie tervise kohta.

Mis on tupevoolus ning miks on see tähtis?

Tupevoolus iseenesest pole midagi, mille pärast muretseda. Fertiilses eas naiste seas on tavapärane eritada tupevoolust, mis võib olla nii valge kui läbipaistev ning varieeruda oma tihkuse osas. See voolus pole midagi muud kui kombinatsioon limast (mida toodavad emaka lähedal olevad näärmed), surnud nahast ja headest bakteritest.

On mitmeid põhjuseid, miks teie vagiina eritab voolust. Esiteks, hoiab see tuppe puhtana, loputades välja vedeliku ja surnud naharakud. Ovulatsiooni paiku muutub see paksemaks, et aidata spermal lihtsamini munajuhadesse jõuda. Teiseks, on see koduks laktobatsillidele - headele bateritele, mis aitavad hoida teie tuppe tervena.

Miks on mul suurenenud voolus?

Vooluse hulk erineb igal naisel füüsiliste iseärasuste tõttu. Seda seepärast, et voolust toodavad näärmed emaka lähedal. Kui teie emaka kuju tõttu mahub sinna rohkem näärmeid, siis toodetakse ka rohkem voolust. Kui mõtlete, miks mõned naised peavad pesukaitsmeid kasutama ning teised mitte, siis nüüd teate te põhjust. See on täiesti normaalne ning pole põhjust muretseda!

Kas muutused mu tupevooluses on normaalsed?

Võite olla märganud, et tupevoolus võib varieeruda nii koguse kui ka konsistentsi osas. See on täiesti normaalne.

Nagu ülalpool mainitud, siis üks vooluse eesmärke on aidata spermal munarakuni jõuda. Seetõttu võite märgata, et teie voolus muutub paksemaks ja kleepuvamaks ovulatsiooni paiku. Menstruaaltsükli lõpus muutub see aga vedelamaks.

Teatud perioodid menstruaaltsükli jooksul pole aga kaugeltki ainsad ajad, mil võite muutusi täheldada. On levinud, et naised kogevad suurenenud voolust ka raseduse ajal. See on põhjustatud kasvavast emakast ning muutustest hormoonides. Pole ka ebatavaline, et rasedus muudab teie vooluse hulka jäädavalt - ka peale sünnitust.

Hormonaalsed muutused võivad ka vooluse kogust vähendada, näiteks imetamise või menopausi ajal. Kui kasutate hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, siis võite samuti märgata muutusi vooluses, olenevalt milliseid tooteid täpsemalt kasutate.

Kõik muutused, mida eelpool mainitakse, on normaalsed ning nende pärast ei tasu muretseda. Kuid pidage meeles, et kõik muutused ei ole positiivsed. Kui kahtlete või teie voolusel on väga tugev lõhn, see muutub kollaseks või roheliseks või muutub väga paksuks, siis peaksite konsulteerima arstiga.