Kas minu tupe voolus on normaalne?

Põletav tunne intiimpiirkonnas on sagedasti esinev tupe vaevus. Tutvuge lähemalt, mis seda põhjustab ning kuidas ravida.

Iga naine kogeb mingis eluetapis tupega seotud ebameeldivusi. Kõige sagedamini esinevad sümptomid hõlmavad voolust, lõhna, sügelust, valu ja vaginaalset põletustunnet. Need sümptomid võivad elukvaliteeti tõsiselt mõjutada. See mõjutab teie elu otseselt, sest seks võib muutuda ebamugavaks ja isegi valusaks.

Põletav tunne intiimpiirkonnas on tavaliselt märk ärritusest või infektsioonist. Seda võib tekitada:

  • Bakteriaalne vaginoos
  • Tupeseen (samuti tuntud kui seenhaigus)
  • Tugevad pesuvahendid, ihupiimad, tupe spreid, vannivahud jne. Seda tüüpi tooted sisaldavad tihti ärritajaid ja allergeene, mis põhjustavad nahal põletavat tunnet kohe peale kasutamist.
  • Menopaus. Östrogeenide puudus põhjustab tupe kudede õhenemist ja kokkutõmbumist ning valutuks vahekorraks vajalikku niisutust. See võib põhjustada hõõrdumist ja põletikku, sest koed pole enam nii elastsed ja paksud nagu kõrgema östrogeenitaseme korral.
  • Nii liigne pesemine kui ka vähene hügieen võivad kahjustada naha kaitsvat kihti ning avada ukse mikroobidele, ärritajatele ja allergeenidele. Tavalise seebi või tugevate pesuvahendite kasutamine võib koorida nahalt pealmise barjääri, põhjustades põletikku ja ärritust.
  • Muutused tupe pH-tasemes. Seda võivad põhjustada mitmed tegurid kaasa arvatud haigused, ravimid, tugevad seebid ja pesuvahendid.
  • Antibiootikumid ja antimükootikumid
  • Diabeet
  • Süntetiline aluspesu ja liibuvad rõivad
  • Ärritus, mis on põhjustatud kondoomide, spermitsiidide, lubrikantide ja isegi sperma poolt.

"Põletustunne intiimpiirkonnas on tavaliselt märk ärritusest või põletikust."


Mida teha kui kogete tupe põletustunnet?

Kui kahtlustate, et põletustunne võib olla seotud toodetega, mida hiljuti kasutasite, siis loputage piirkond nii kiiresti kui võimalik, et vähendada selle negatiivset mõju. Peale loputamist kasutage naturaalset, rahustavat toodet või tupe geeli prebiootikumidega, et aidata headel bakteritel paljuneda ja pakkuda kohest leevendust. Selleks, et selliseid probleeme ära hoida, kasutage looduslikke tooteid, mis ei sisalda tugevaid kemikaale, parfüüme ega värvaineid. Kui ilmnevad sümptomid nagu halb lõhn, sügelus või valu, siis on võimalik, et teil on tekkinud põletik. Konsulteeriga arstiga, et kinnitust leida. Bakteriaalse vaginoosi, tupeseene ja muude mikroobide tasakaalu häirumisest tingitud probleemide ravimiseks on olemas head ja väga tõhusad tooted, mis pole antibiootikumid ega antimükootikumid.

Kui teil esineb tupes põletustunne kuivuse tõttu, siis küsige enda günekoloogilt sobivat lahendust. Lahendusi võite leida kreemidest, mis sisaldavad östrogeene, tupe niisutajatest ja lubrikantidest. Peamine erinevus niisutajate ja lubrikantide vahel on leevenduse kestvus. Niisutajad on mõeldud pikaajalisemateks lahendusteks. See on ideaalne lahendus kui tupe kuivus põhjustab ebamugavust harjutusi tehes või kõndides. Lubrikante kasutatakse enne vahekorda, et pakkuda lühiajalist lahenust, et seks oleks nauditav ja valutu.

Kui ilmneb ärritus ja põletik, siis laske tupel paraneda ning vältige vahekorda kuni sümptomid on täielikult kadunud. Ärge alluge vajadusele ennast intiimpiirkonnast kratsida, sest see teeb olukorra vaid hullemaks, põhjustades turset ja valu.