Vaginaalne valu

Kui tekib vaginaalne valu, siis on see ilmselt tingitud infektsioonist. Valu intiimpiirkonnas võib olla põhjustatud ka ärrituse, tupe kuivuse ja hormonaalsete muutuste pärast. Teised sümptomid, mis võivad järgneda vaginaalsele valule on sügelus, põletustunne, tundlikkus, kõrvetav tunne ja tuikamine.

Mõned kõige levinumad vaginaalse valu põhjused on:

  • Seeninfektsioon – isegi kui tupeseen ise ei pruugi valu põhjustada, põhjustab see sügelust. Intiimpiirkonna kratsimine võib kahjustada nahka ja põhjustada turset, mille tagajärjeks on valu ja tundlikkus. Kui olete vastuvõtlik tupeseenele või teil on ravi antibiootikumidega, siis kasutage prebiootilisi tooteid, et stimuleerida häid baktereid ja vähendada infektsiooni riski.
  • Ärritus – tooted, mis sisaldavad tugevaid pesuaineid, kemikaale, parfüüme või värvaineid, võivad ärritada nahka ja tekitada põletikke, mis omakorda põhjustavad turset, valu ja tundlikkust intiimpiirkonnas. Vältige eelpool nimetatud koostisaineid sisaldada võivaid tooteid, sh seepi, vannivahtusid, vaginaalspreisid, ihupiimasid ja kreeme.
  • Steroidide või antibiootikumide kasutamine. Need ravimigrupid võivad tõsta kandioosi haigestumise riski.
  • Rasedus. Raseduse ajal areneb naistel suurema tõenäosusega tupeseen ning vaginaalne valu on infektsiooni tagajärg.
  • Mõned suguhaigused.
  • Tupekuivus. Kui tupp ei saa piisavalt loomulikku niisutust, siis penetratsioon seksuaalvahekorra ajal võib põhjustada hõõrdumist ja kudede kahjustamist, mis tekitab ärritust ja valu. See võib viia libiido languseni või vahekorra mitte nautimiseni. Kui kogete tupekuivust, siis proovige kasutada sümptomite leevendamiseks tupe niisutajat või lubrikanti. Niisutajat kasutatakse igapäevaselt ning selle toime on kauakestev, kuid lubrikant kantakse peale vaid enne vahekorda ning see on tõhus lühiajaliselt.
  • Tupe atroofia. See seisund on põhjustatud tupe seinte õhenemisest ja elastsuse kaotamisest östogeeni taseme vähemise tõttu harilikult menopausi ajal. Tupeseinad, mis on õhukesed ja kuivad, võivad penetratsiooni käigus lihtsalt kahjustatud saada, põhjustades põletustunnet ja valu.


"Kui tekib vaginaalne valu, siis on see ilmselt tingitud infektsioonist. Valu intiimpiirkonnas võib olla põhjustatud ka ärrituse, tupe kuivuse ja hormonaalsete muutuste pärast. "