Kas minu tupe voolus on normaalne?

Tupes voolus on normaalne ning sellel on mitu tähtsat eesmärki, mis hõlmavad endas puhastusfunktsiooni ja tupe niisutust. Samuti aitab see vältida ja võidelda mikroobide ja infektsioonidega. Oma tupe vooluse jälgimine võib aidata teil varajaselt probleemi avastada ning hoida vagiinat tervena.

Mis on normaalne?

Normaalne tupe eritus on tavaliselt selge või valkjashägune, lõhnab natuke happeliselt (nagu äädikas) ja võib olla nii paks kui vedel. Normaalne tupe voolus võib tekstuuri poolest varieeruda. See võib olla vedel, kleepuv ja elastne või paks ja pehme. Võite märgata väikeseid muutusi eritise tekstuuris ja koguses kui olete seksuaalselt erutunud, enne menstruatsiooni, ovulatsiooni ajal, rinnaga toitmise ajal ning menopausi korral.

Kuigi on normaalne, et voolus varieerub natuke, siis on oluline mõista erinevust normaalse ja ebanormaalse vahel. See aitab teil mõista kas muutused eritises indikeerivad probleemi või vajavad edasisi uuringuid.

On oluline teha vahet normaalsel ja ebanormaalsel eritisel. See aitab teil mõista kas muutused eritises indikeerivad probleemi või vajavad edasisi uuringuid.


"Kui arvate, et teil võib olla suguhaigus, siis on oluline pöörduda kiiresti arsti poole. Samuti pöörduge arsti poole kui teil on muutunud voolus koos palaviku või valuga kõhus/alaseljas või vaagnapõhjas. "


Kontrollige oma voolust regulaarselt ja jälgige muutusi

On oluline jälgida tupe voolust ja hoida muutustel silm peal. Järgnevad muutused võivad näidata, et tegemist võib olla probleemiga:

  • Muutused lõhnas (eriti ebameeldiv kala lõhnale sarnanev lõhn)
  • Muutused värvis (roheliseks muutumine või mädane väljanägemine)
  • Muutused tekstuuris (vahune, klompis ja paks nagu kodujuust)
  • Vaginaalne sügelus, põletustunne, turse või punetus
  • Tupe veritsemine menstruatsioonivälisel ajal

Tupe infektsioonid (nt. bakteriaalne vaginoos, tupeseen) on levinud põhjused ebanormaalseks tupe vooluseks. Mõned infektsioonid, mis põhjustavad tupe eritise muutusi on seksuaalsel teel levivad (suguhaigused), näteks gonorröa. Teised infektsioonid võivad ilmneda koos või ilma seksita (bakteriaalne vaginoos ja tupeseen)..

Nende infektsioonide sümptomind võivad olla väga sarnased, kuid on mõned erinevused, millele tähelepanu pöörata:

  • Tupeseen võib põhjustada eritise muutumise läbipaistmatuks, valgeks ja paksuks (meenutades kodujuustu). Tupeseenel ei ole tavaliselt tugevat lõhna, kuid see võib põhjustada suurt sügelust ja põletustunnet.
  • Bakteriaalne vaginoos võib põhjustada eritise muutumist ebameeldivalt lõhnavaks (kalalõhnaliseks). Voolus võib muutuda vedelaks ja hallikaks.
  • Trichomonias, sagedane sugulisel teel leviv haigus (suguhaigus), võib põhjustada tugevat lõhna. Vooluhulk on sageli kollane kuni roheline ja võib olla vahuline.