Vaginaalse ebamugavustunde vältimine

Vaginaalne ebamugavus võib olla väga ebameeldiv, mõjutades teie seksuaalelu ja üleüldist elukvaliteeti. Enamike vaginaalsete vaevuste täpset põhjust on raske kindlaks teha. Mõnedel naistel on kalduvus teatud vaevustele suurem kui teistel. Altpoolt leiate mõned juhised, kuidas te võite vältida vaginaalset ebamugavustunnet, kuigi ei ole garantiid.

Hügieen

Vaginaalne hügieen võib aidata vältida vaginaalset ebamugavustunnet. Halvad hügieeniharjumused võivad põhjustada rohkem probleeme kui hügieeni puudumine – see tuleneb tavalise seebi ja pesuainete agressiivsest toimest. Seebi, mis võib kahjustada naha kaitsvat kihti ning põhjustada ärritust, kasutamise asemel tuleks valida toode, mis sisaldab õrnu koostisaineid ja ei ohusta intiimpiirkonna pH taset ning ei eemalda naha kaitsekihti. Intiimpesuvahendeid tuleks kasutada vaid korra päevas – kui tunnete vajadust ennast rohkem kui korra päevas pesta (näiteks treeningujärgselt või kuumadel päevadel), siis võite teha seda tavalise veega. Pidage meeles, et piisab oma intiimpiirkonna pesemisest üksnes leige veega. Kuivatades tupsutage intiimpiirkonda õrnalt pehme ning puhta rätikuga. Kui reisite või tunnete vajadust ennast värskendada mitmeid kordi päevas menstruatsiooni tõttu, siis kasutage intiimsalvrätikuid.

Tualettruumis käies pühkige ennast eest taha poole – tehes seda vastupidiselt toote bakterid pärakust tuppe, põhjustades infektsiooni.

Seksuaalkäitumine

Rasestumisvastaste vahendite kasutamine on ainus viis raseduse vältimiseks. Seetõttu on oluline kasutada kondoomi kogu vahekorra vältel. Pidage meeles, et partnereid tihedamini vahetavatel naistel on bakteriaalse vaginoosi oht suurem.

Võtke piisavalt aega eelmänguks. See ei ole ainult tuju tekitamiseks, vaid ka selleks, et lasta tupel end piisavalt niisutada ja sellega vältida penetratsiooni käigus hõõrdumist. Kui kogete tupekuivust, siis kasutage niisutajat või lubrikanti, et nautida valutut vahekorda ja vältida kudede kahjustamist.

Pesukaitsed ja tampoonid

Pesukaitseid ja tampoone peaks vahetama iga 3 kuni 4 tunni järel, et vältida ärritust, mida naha otsene kokkupuude menstruaalverega tekitab. Sama kehtib ka pesukaitsetele – isegi kui paistab, et nad on ideaalseks lahenduseks hoidmaks teid terve päeva värskena, siis pidage meeles, et nad ei lase teie nahal hingata ja suurendavad ärrituse ning infektsiooni riski. Kui kasutate pesukaitseid igapäevaselt, siis vahetage neid mõne tunni järel.


"Halvad hügieeniharjumused võivad põhjustada rohkem kahjustusi, kui hügieeni puudumine – see on tingitud tavalise seebi ja pesuainete agressiivsest toimes."


Riietus

Vältige kitsaste riiete, sh liibuvate teksade, retuuside või lühikeste pükste kandmist pikemat aega. Kangad, mis on tugevasti keha ümber põhjustavad hõõrdumist, kuumust ja vähenenud õhuliikumist intiimpiirkonnas. Kõik need loovad ideaalse keskkonna mikroobidele kasvamiseks.

Sama reegel kehtib ka aluspesu valimisel. Valige looduslikust materjalist toode (näiteks puuvillane) sünteetilise asemel.

Karvaeemaldus

Kui olete otsustanud raseerida või vahatada, siis kasutage depilatsiooniks kreemi või muud toodet, et vältida intiimpiirkonna tundliku naha ärritust. Selleks, et vältida ebameeldivusi, niisutage enne karvaeemaldust oma nahka ning peale seda kasutage looduslikku rahustavat toodet.

Muid nippe

Vältige avalikke kümblusalasid nagu basseinid, mullivannid jne. Samuti püüdke vältida tooteid, mis sisaldavad tugevaid pesuaineid, kemikaale, parfüüme, värvaineid või säilitusaineid. Need võivad põhjustada ärritust või infektsiooni.

Sümptomite tekkimisel või nende vältimiseks kasutage tooteid, mis sisaldavad prebiootikume. Prebiootikumid soodustavad heade bakterite kasvu, mis omakorda hoiab tupe floora tasakaalus.